Radošais kvartāls pasts

2020. gada 2. septembrī uzsākta Radošā kvartāla “PASTS” izveidošana ar mērķi nodrošināt interešu izglītības nodarbības dažādās mākslas, dizaina jomās un arhitektūrā, iesaistot dažāda vecuma interesentus, kā arī nodrošināt profesionālu mākslinieku un dizaineru pieredzes nodošanu sabiedrībai. Tā ir jauna kultūrtelpa Ogrē, kas atrodas uz galvenās gājēju ielas Ogres pilsētas centrā, kultūrvēsturiski vērtīgās PASTA ēkas vienā no saimniecības ēkām, pagalmā. Ēkā atrodas 4 mākslinieku – keramiķa, tekstilmākslinieces un 2 dizaineru darbnīcas. Pilsēta ieguvusi sakārtotu un radošu vidi, kurā darboties visai ģimenei.

Kvartāla pastāvēšanas laikā esam organizējuši meistardarbnīcas dažādās mākslas un dizaina jomās, iesaistot dažāda vecuma interesentus. Interešu izglītības procesā iesaistīti arī bērni, vecumā no 4 gadiem, kuri radošajās darbnīcās iepazīst pirmos soļus mākslas pasaulē.

Radošajā kvartālā PASTS notiek regulāras nodarbības, apgūstot prasmes gleznošanā, zīmēšanā, kompozīcijā un dizainā, iepazīstoties ar dažādiem keramikas materiāliem, dažādiem tekstilmākslas materiāliem un tehnikām. Piesaistot finansējumu ar projektu palīdzību, esam organizējuši meistardarbnīcas un uzlabojuši darbnīcu materiāli tehnisko bāzi, lai turpinātu sniegt kvalitatīvu interešu izglītību mākslā.

Esam gandarīti, neskatoties uz šī laika dažādiem ierobežojumiem, par uzsāktu kultūras pasākumu organizēšanu. 2021.gada jūlijā notika pirmais POP-UP mākslas tirdziņš, kam augustā sekoja pirmais Dizaina tirgus Radošā kvartāla āra teritorijā.

Mums rada prieku dalīties ar savām zināšanām! Arī paši esam atvērti jaunai pieredzei!